Pozyskiwanie samochodów firmowych poprzez leasing to jedne z popularniejszych form finansowania, jakie są obecnie dostępne. Przedsiębiorcy masowo decydują się na takie rozwiązanie, gdyż to opcja niezwykle opłacalna, dzięki temu można nabyć nowy samochód w dużo niższej cenie. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Leasing a kredyt

Dostępne są różne sposoby finansowania zakupu samochodu firmowego, można wziąć kredyt, albo zdecydować się na leasing. Ten drugi jest dużo bardziej opłacalny, ponieważ w tym wypadku raty leasingowe i opłatę wstępną możemy doliczyć do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, także płacimy mniejsze podatki. Leasing to nic innego jak umowa cywilnoprawna, dzięki której możemy korzystać z samochodu w czasie płacenia rat leasingowych, po zakończeniu umowy możemy zdecydować się na wykupienie auta, ale niekoniecznie. W przypadku leasingu w koszty prowadzenia działalności wliczamy wszystkie opłaty, natomiast biorą kredyt brane są pod uwagę wyłącznie odsetki. Z finansowego punktu widzenia leasing opłaca się dużo bardziej, niż kredyt. 

Jaki samochód wziąć w leasing?

Jeżeli już podejmiemy decyzję i zdecydujemy się na leasing, przychodzi czas na zastanowienie się, jakie auto wybrać. Obecnie możliwości są niemalże nieograniczone, nie mniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że najbardziej opłaca się wziąć samochód droższy, taki, którego wartość przekracza 80 tys. złotych.  Dlaczego? Bo w tym wypadku można dokonać amortyzacji wartości samochodu bez żadnych ograniczeń kwotowych. Dzięki temu zyskujemy samochód w dużo niższej cenie, niż jego wartość rynkowa. W porządku, ale jaki model auta wybrać? Dobrze sprawdzi się na przykład citroen leasing, który jest dostępny w wielu wariantach. To dobra opcja, ponieważ auta od tego producenta są uważane za niezawodne i bezawaryjne, dzięki temu można mieć pewność, że długo posłużą. Oczywiście o takiego citroena w leasingu trzeba dbać, podstawa to regularne serwisowanie oraz przeglądy techniczne. W ten sposób będziemy mogli utrzymać pojazd w dobrym stanie technicznym, aby później go zatrzymać w firmie, choć niekoniecznie. Citroeny w leasingu to dobre rozwiązanie, jeśli zależy na pozyskaniu dla swojej firmy nowoczesnych pojazdów, równocześnie w dobrej cenie. 

Wybierz jeden z najpopularniejszych modeli samochodów 

Obecnie do najpopularniejszych aut, które są leasingowane można zaliczyć toyoty, skody, mercedesy, dużą popularnością cieszą się też citroeny w leasingu. Czemu warto wybrać jedno z najpopularniejszych aut, które jeżdżą po polskich drogach? Bo w tym wypadku możemy mieć pewność, że bez większych problemów uda nam się je sprzedać w przyszłości, co więcej dzięki temu z pewnością części zamienne i akcesoria będą lepiej dostępne, a przez to również tańsze. Poza tym, jeżeli dana marka czy model samochodu cieszy się dużą popularnością, można mieć pewność, że jest niezawodny i długo nam posłuży.