Zaburzenia erekcji dotykają ponad 30% aktywnych seksualnie mężczyzn, jest to jedna z najczęściej występujących dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, że w Polsce z tego typu problemami w łóżku zmaga się około 3,5 miliona osób, oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to, że niewielki odsetek pacjentów decyduje się na leczenie. Niestety większość mężczyzn jest na tyle skrępowanych tego typu dolegliwościami, że woli całkowicie zrezygnować z aktywności seksualnej, niż przyznać przed samym sobą, że ma problem i potrzebna jest wizyta u lekarza. Tymczasem przecież obecna medycyna może pomóc w pokonaniu problemu. Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji?

Przyczyny

Zaburzenia erekcji są zdefiniowane, jako niemożność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu w czasie stosunku seksualnego. Objawy mogą mieć oczywiście różne nasilenie, dlatego trudno jednoznacznie zróżnicować pojęcie. Najczęściej takie problemy dotykają mężczyzn w starszym wieku, panowie po 50-tym i 75-tym roku życia najczęściej uskarżają się na tego typu dysfunkcje. W tym wypadku tabletki na erekcję bez recepty mogą pomóc. Najczęściej są to ziołowe preparaty, które przyjmowane regularnie podnoszą popęd seksualny oraz pomagają zachować erekcję na dłużej. Oczywiście takie naturalne środki na erekcję nie działają natychmiastowo, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Częstymi przyczynami zaburzeń erekcji jest także przewlekły stres, zmęczenie, brak wystarczającej ilości snu oraz niezdrowy tryb życia. Chodzi głównie o brak ruchu oraz niezdrową dietę, a także użytki typu papierosy czy alkohol. Najważniejsze jest to, aby odkryć przyczynę problemu, jeśli będziemy w stanie odkryć podłoże problemu, wówczas będzie można podjąć odpowiednie leczenie. Niekiedy przyczyna leży nieco głębiej, dotyczy chorób, urazów, przebytych operacji, brania leków, depresji albo jest to kwestia psychologiczna.

Objawy

Erekcja to usztywnienie członka i znaczne zwiększenie jego rozmiarów, dzięki temu mężczyzna jest gotowy do odbycia stosunku płciowego. Jeśli erekcja jest niepełna lub nie ma jej wcale, wówczas nie można odbyć satysfakcjonującego stosunku. Gdy mężczyzna nie może osiągnąć wzwodu albo ma problem, żeby go utrzymać, wtedy można mówić o zaburzeniach erekcji albo o impotencji. W tym wypadku dużo zależy od nasilenia objawów. Jeżeli erekcja nie pojawia się w przypadku próby odbycia każdego stosunku, wówczas warto uda się do specjalisty, który zleci odpowiednie leczenie. Jeśli problem jest przejściowy, wówczas można wspomagać się tabletkami na erekcję bez recepty, które będą świetnym wsparciem i poprawią jakość stosunków płciowych.

Leczenie

W bardzo wielu przypadkach impotencję i zaburzenia erekcji można wyleczyć, dlatego nie warto się załamywać, czy rezygnować z aktywności seksualnej. Obecnie lekarze oferują nowoczesne metody leczenia, na rynku dostępnych jest także dużo środków na potencję, także nie warto się poddawać. Czasami konieczne jest leczenie schorzeń pierwotnych, które wywołują dysfunkcje seksualne typu cukrzyca, otyłość, nadciśnienie, miażdżyca itp. Innym razem wystarczy po prostu odpocząć, wyspać się i zmienić tryb życia na zdrowszy.