Wynajem lub leasing aut używanych, tak jak każda inna usługa, ma wielu zwolenników oraz przeciwników. I chociaż ta druga grupa z roku na rok jest coraz mniejsza, ponieważ usługa wynajmu cieszy się rosnącym zainteresowaniem i jest coraz bardziej ceniona przez wiele osób, wciąż mamy do czynienia z wieloma mitami, które nie tylko mijają się z prawdą, ale też są krzywdzące dla wypożyczalni samochodów, świadczących usługi na wysokim poziomie. Warto więc wziąć pod lupę najważniejsze mity i dowiedzieć się, co jest zgodne z rzeczywistością, a co od niej odbiega. Zapraszamy!

Mit 1 – wynajem lub leasing aut używanych to usługa droga

To najczęściej powtarzany mit, który powstał wiele lat temu, gdy wynajem lub leasing aut używanych był usługą raczkującą i z której korzystali przede wszystkim biznesmeni. W latach 90-tych, a więc okresie największych przekształceń, wiele osób nie mogło pozwolić sobie na korzystanie z ekskluzywnych, wynajmowanych pojazdów i nie było to wielu osobom potrzebne do szczęście. Teraz jednak sytuacja zmieniła się o 180 stopni, a dobowy wynajem samochodów może kosztować zaledwie kilkadziesiąt złotych, natomiast osoba wynajmująca ma możliwość podróżowania właściwie tyle, ile chce.

Bardzo często wypożyczalnia aut wychodzi też naprzeciw potrzebom wynajmujących i jest w stanie zaproponować im wiele BEZPŁATNYCH usług, takich jak chociażby rezerwacja przez Internet czy podstawienie pojazdu w jednym z określonych miejsc (również na lotnisku!). Co więcej – osoba, która zdecyduje się na wynajem samochodów, doskonale wie jakie koszty musi ponieść, ponieważ jest o nich informowana na etapie rezerwacji samochodu. Nie ma więc mowy o jakichkolwiek ukrytych opłatach!

Mit 2 – wypożyczalnia samochodów oferuje pojazdy niskiej jakości

Niektóre osoby uważają, że skoro pojazdy, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów, są często wynajmowane i w związku z tym eksploatowane, ich stan nie może być najlepszy. Jest to jednak mit, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Warszawie obrała sobie za podstawowy cel utrzymanie wszystkich pojazdów dostępnych dla klientów w doskonałym stanie, by każda podróż przebiegała komfortowo i w stu procentach bezpiecznie. Auta są więc zadbane i wyglądają jak nowe, na co wpływ ma przede wszystkim:

  • nowoczesność oferowanych środków transportu, które mają najwyższej kilka lat,
  •  regularne przeglądy oraz działania serwisowe – po każdym wynajmie, dzięki czemu wszystkie pojazdy dostępne pod wynajem są sprawne technicznie i nie zawodzą w trasie,
  • regularne czyszczenie pojazdów – również po każdym wynajmie – dzięki czemu podróżowanie jest zawsze w pełni komfortowe.

Mit 3 – wynajem lub leasing używanych aut wiąże się z wieloma formalnościami

Wielu osobom wydaje się, że wynajem lub leasing aut używanych wymaga dużej ilości czasu i spełnienia wielu warunków, by mieć możliwość skorzystania z usługi. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie – rezerwacja, jak wspomnieliśmy wcześniej, dokonywana jest za pomocą Internetu, a sam proces wyboru auta, terminu i wszelkich opcji dogodnych wynajmującemu trwa maksymalnie kilka minut, podobnie jak odbiór samochodu we wskazanym miejscu – wystarczy tylko podpisać wtedy umowę i już można korzystać z pojazdu. Wynajem samochodu jest dostępny praktycznie dla każdego – wystarczy mieć ukończone 18 lat, posiadać ważne prawo jazdy i dokument tożsamości.

Mit 4 – wynajem aut na lotnisku jest usługą nieopłacalną

Obalenie tego mitu nie jest trudne – wystarczy spytać klientów biznesowych przylatujących do danego miasta w celach biznesowych oraz prywatnych organizujących tutaj wakacje, a z pewnością potwierdzą oni opłacalność tego rodzaju rozwiązania. Schemat jest prosty – korzystasz z usługi, jaką jest wynajem aut, przylatujesz, błyskawicznie odbierasz pojazd i ruszasz w drogę. Zyskujesz więc pełną mobilność i nie musisz korzystać z taksówek albo środków komunikacji miejskiej.