Coraz więcej osób preferuje podróże do ciekawych zakątków Europy. Jednym z takich miejsc jest zdecydowanie Rumunia, która obecnie jest odkrywana przez Polaków. Jeśli interesuje cię historia malowniczej i tajemniczej Transylwanii, warto wybrać się do Kluż-Napoki (drugiego miasta pod względem wielkości zaraz po Bukareszcie), a ten artykuł wskaże dlaczego.

Wyjazd za granicę ubezpieczenie – poznaj wizytówkę miasta Kluż-Napoka

Otóż, wyjazd za granicę ubezpieczenie dodaje zawsze nutkę ekscytacji w naszym życiu. Jednak jeśli zabierzesz ze sobą ubezpieczenie na wyjazd za granicę, będziesz mógł/mogła się czuć pewnie, skupiając się na poznawaniu miasta, a nie odwiedzaniem szpitali i aptek.

Jeśli już jesteś w Kluż-Napoka, warto odwiedzić Kościół Świętego Michała, który jest niewątpliwą wizytówką miasta. Jest to kościół rzymskokatolicki, wybudowany w stylu gotyckim pomiędzy 1316, a 1487 roku. Jest to drugi największy kościół w regionie Transylwanii, zaraz po Czarnym Kościele Braszowskim.

Wyjazd za granicę ubezpieczenie – gdzie się zatrzymać podczas pobytu w Kluż-Napoce?

Mimo że nazwa miasta brzmi egzotycznie, miasto posiada ponad 200 miejsc, które oferują nocleg o różnym standardzie od kwater prywatnych, po hotele pięciogwiazdkowe. Każdy przewodnik rekomenduje, aby turyści zabrali ubezpieczenie na wyjazd za granicę, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie w tym mieście.

Kluż-Napoka to interesujące miasto z pięknymi zabytkami, które zdecydowanie musisz odwiedzić w te lato. Zanim jednak wyruszysz w drogę, warto spakować ubezpieczenie na wyjazd za granicę, które uchroni cię przed dużymi kosztami leczenia i transportu medycznego, w razie ewentualnego wypadku komunikacyjnego lub nagłej choroby.