Słońce na Majorce świeci niemal przez cały rok. Nawet okres jesieni, mimo że deszczowy, ma w sobie dużo pozytywnej aury. Wszystko to sprawia, że Polacy masowo pokochali właśnie tą krainę geograficzną. Liczne biura podróży stale oferują tanie bilety na Majorkę. Jakie miejsca warto tam zwiedzić w pierwszej kolejności? Które z plaż najbardziej przypadają Polakom do gustu? Czy plaże na Majorce bywają choć trochę podobne do plaż polskich? Przyjrzyjmy się im z bliska. Wybraliśmy swoiste top 10 plaży na Majorce, aby jeszcze łatwiej było docenić piękno tamtejszego krajobrazu. 

1. CALA FIGUERA

         Małe miasteczko rybackie, gościnne dla przybyszy o każdej porze dnia i nocy. Mieszkańcy są niezwykle serdeczni i pomocni w nieoczekiwanych sytuacjach, np. gdy się zagubimy. Chętnie częstują domowymi specjałami, których każdy turysta z pewnością musi spróbować. 

2. CALA ANQUILA 

         Plaża w miasteczku uznawanym za najbardziej romantyczne miejsce na Majorce. Dlatego w pierwszej kolejności polecana jest wszystkim zakochanym. Ponoć oświadczyny właśnie w tym miejscu przynoszą dożywotnie szczęście w miłości. 

3. CALA SANTANYI 

         Rejon dosyć skalisty, ale dla kogoś, kto docenia nietypowe krajobrazy to pozycja wręcz obowiązkowa. Możliwość przepływania między jaskiniami jest tutaj dodatkową atrakcją. 

4. PLAYA DE ALCUDIA 

         Najszersza plaża na całej Majorce. Polecana rodzinom oraz zorganizowanym grupom turystycznym. Świetna organizacja infrastruktury, nawet niepełnosprawni nie będą mieli problemów z poruszaniem się tam. Ceny niezwykle korzystne, a krajobrazy po prostu cudowne. 

5. CALA TORTA

         Plaża opuszczona, nieco zimna, zagadkowa. Propozycja dla ludzi uciekających od zbiorowości, pragnących w pierwszej kolejności tylko i wyłącznie świętego spokoju. Klimat niezwykle melancholijny. 

6. CALA MESQUIDA

         Plaża, gdzie więcej uprawia się sportu, niż leży bezczynnie na leżaku. Świetna do zabawy w gronie rodziny lub znajomych. Sprzęty sportowe wypożyczyć można o każdej niemal porze. 

7. ES TRENC

         Plaża z wydmami, delikatny piasek, niespotykany nigdzie indziej. Oficjalna plaża dla tych, którzy rezygnują świadomie z kostiumów kąpielowych. 

8. CALA MONDRAGO 

         Dwie plaże złączone w jeden kurort. Dodatkowo atrakcją może być okoliczny Park Krajobrazowy Mondrago. To tutaj najwygodniej jest połączyć plażowanie z aktywnymi formami wypoczynku. 

9. CALA LLOMBARDS

         Plaża otoczona skalistymi zjawiskami przyrody oraz piniowymi lasami. Najciszej jest tutaj rano oraz w nocy. Za dnia panuje tu dość mocny zgiełk, ale okoliczności przyrody w pełni wynagradzają konieczność dzielenia się tą plażą z innymi. 

10. CALA SA NAU 

         To miejsce, gdzie ciągle trwa zabawa i na każdym kroku doświadcza się radości. Imprezy klubowe potrafią tutaj trwać kilka dni pod rząd. Z jednej imprezy możemy w każdej chwili wybrać się na drugą. Miejsce to nie znosi nudy i zastoju, więc zdecydowanie przypadnie do gustu najmłodszym pokoleniom turystów. 

         Mamy nadzieję, że niniejsze propozycje pozwolą Wam znaleźć taki rodzaj plaży, o jakim zawsze marzyliście. Teraz wystarczy jedynie kupić bilet, wziąć plecak na ramię i oddać się przygodzie. Szerokiej drogi!