Choć biura rachunkowe działają na naszym rynku z sukcesami, to nadal wielu przedsiębiorców nie wie, na co dokładnie może liczyć z ich strony. Ty również masz wątpliwości? Poniższy tekst powinien je rozwiać, ponieważ wskazujemy w nim, co dokładnie może zaoferować profesjonalne biuro rachunkowe.

Kompleksowe usługa księgowości

Wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra sprawiła, że biuro rachunkowe warszawa może świadczyć w ramach usług księgowych kompleksową obsługę. Co dokładnie może się na nią składać? Z pewnością prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych, jak również ksiąg przychodów i rozchodów. Profesjonalne biuro rachunkowe zapewnia swoim klientom pełne wsparcie w kwestiach związanych z zakładaniem, jak również prowadzeniem działalności gospodarczej. Oznacza to, że biuro rachunkowe chętnie przejmie na siebie prowadzenie ewidencji zakupów i sprzedaży, zajmie się sporządzaniem rachunków wyników oraz bilansów, jak również sporządzaniem deklaracji podatkowych. Jakby tego było mało, to warto wspomnieć, że na tym kompleksowa obsługa księgowości się nie kończy, ponieważ biuro rachunkowe zapewnia możliwość przygotowywania miesięcznych rozliczeń, deklaracji VAT i JPK. To również biuro rachunkowe jest w stanie występować w roli reprezentanta klienta przed Urzędem Skarbowym, Urzędem Kontroli Skarbowej, czy Izbą Skarbową. Nie sposób pominąć też faktu, że profesjonalne biura rachunkowe zapewniają obsługę księgową w dwóch językach – języku polskim oraz angielskim.

Doradztwo podatkowe

Profesjonalne biuro rachunkowe może także zapewnić doradztwo podatkowe, co bywa szczególnie przydatne w tych firmach, gdzie planuje się optymalizację podatkową biznesu. Na doradztwo podatkowe mogą składać się konsultacje podatkowe w zakresie prowadzonej firmy, analizy finansowe, czy audyt dokumentacji. Na tym oczywiście nie koniec, ponieważ biuro rachunkowe może też zapewnić pomoc w sporach z administracją skarbową ze strony najlepszych fachowców.

Kompleksowe prowadzenie obsługi kadr i płac

Klienci profesjonalnego biura rachunkowego oczywiście mogą liczyć też na kompleksowe prowadzenie obsługi kadr, płac oraz rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Warto pamiętać, że mamy do czynienia z firmą, która ma bogate doświadczenie i liczne sukcesy na swoim koncie, więc można być pewnym, że cała dokumentacja pracownicza będzie prowadzona zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Na zakres kompleksowego prowadzenia obsługi kadr i płac będzie się składać przygotowywanie listy płac, umów o pracę oraz ewidencja urlopów, jak również wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń, składek na ubezpieczenie, czy należności z tytułu świadczeń chorobowych.

Obsługa prawna

Dużą zaletą profesjonalnych biur rachunkowych jest to, że coraz częściej zapewniają też obsługę prawną. To duże udogodnienie dla osób, które nie są w stanie podołać trudnościom związanym z zakładaniem, prowadzeniem, czy likwidacją działalności gospodarczej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, jak również potrzebom swoich klientów biuro zapewnia fachową obsługę prawną, jak również pomoc w rejestracji spółek, zakładaniu i likwidowaniu firmy, czy legalizację dokumentów.

Usługi administracyjne

Ze strony profesjonalnego biura rachunkowego można liczyć także na szeroki wachlarz usług administracyjnych. Czym dokładnie może zająć się biuro rachunkowe? Trzeba przyznać, że ilość oferowanych usług robi wrażenie. Na pewno biuro rachunkowe zapewnia możliwość korzystania z wirtualnego biura, które już usprawnia liczne prace administracyjne. Co ważne, dostęp do wirtualnego biura sprawia, że można mieć do niego dostęp w dogodnym dla siebie momencie, niezależnie od tego, gdzie się aktualnie przebywa. W zakres usług administracyjnych może też wchodzić zakładanie kont bankowych, zajmowanie się kredytami, depozytem dokumentów, czy ubezpieczeniem. To również biuro rachunkowe może zająć się przygotowanie sprawozdania GUS, czy wieloma innymi zadaniami.