Wystarczy spojrzeć na cenniki nowych samochodów, a szybko dostrzeżemy, że zakup auta z salonu z roku na rok wiąże się z coraz większym wydatkiem. Nawet te tańsze marki, zaczynają dorównywać cenową markom premium. Co więcej, auta z wieloma udogodnieniami mogą okazać się na tyle drogie, że w ogóle nie będziemy sobie mogli na nie pozwolić. To tylko jeden z powodów, dla którego tak spora liczba osób zaczyna wątpić w opłacalność zakupu nowego samochodu na własność. Rynek oferuje nam sporą liczbę ciekawych możliwości, a jedną z nich jest chociażby auto na abonament, z którego swobodnie skorzysta zarówno firma, jak i klient indywidualny.

Jeżeli chodzi o auto abonament opinie klientów są raczej pozytywne, natomiast warto rozłożyć ten temat na czynniki pierwsze. Istotne jest to, aby poznać zasady tego rozwiązania i największe zalety, aby przekonać się czy to wyjście idealne dla nas.

Zasady ogólne abonamentu samochodowego

Obecnie, większość z nas korzysta już z jakichkolwiek usług abonamentowych. W głównej mierze to oczywiście te telewizyjne, telefoniczne lub streamingowe. Uogólniając, abonament kojarzy się nam najczęściej z usługami. Czy tak samo wygląda to w wypadku samochodów w abonamencie? Tutaj, otrzymujemy możliwość użytkowania pojazdu, w ramach usługi abonamentowej. Co więcej, spotkamy się z kilkoma ograniczeniami i zasadami, do których musimy się stosować.

Auto abonament – dlaczego warto?

Wiadome jest to, że klasyczny zakup pojazdu, wiąże się z ogromnym kosztem, a szczególnie w wypadku firm, które potrzebują flotach samochodów. Co więcej, nawet w wypadku kredytu, raty nie mogą być wliczany w koszt, gdyż to tylko odsetki od pożyczki mogą być tak potraktowane. W wypadku auta na abonament, w prosty sposób uda się nam oszacować koszty użytkowania. Najwięcej zależy zatem od tego, jak dużo jeździmy i ile zużywamy paliwa. Wszelkie inne kwestie, które dotyczą ubezpieczenia, czy też serwisu są wliczone w naszą comiesięczną opłatę. Tę opcję docenią indywidualni użytkownicy, którym bardziej niż na posiadaniu, zależy na spokojnym użytkowaniu pojazdu.

Koniec końców, każdy kto korzysta z abonamentu samochodowego, podkreśla ogromną wygodę. Właściciel auta, zawsze ma do wypełnienia masę obowiązków, związanych z rejestracją, przeglądami, czy też ubezpieczeniem. W wypadku auto abonamentu, klient jedynie korzysta z pojazdu, a wymienione kwestie leżą po stronie faktycznego właściciela. Fakt, że nie jesteśmy posiadaczami auta nie oznacza jednak, że nie musimy o niego dbać. Umowy zawsze zawierają stosowne zapisy, które regulują sytuacje, kiedy dochodzi do pewnych uszkodzeń. Jeśli zatem są one wynikiem zaniedbania lub nieodpowiedniej eksploatacji, wina leży po stronie użytkownika i to on ponosi za to wszelkie konsekwencje.