Kiedy niezbędny jest zabieg na nietrzymanie moczu?

Z problemami z nietrzymaniem moczu spotykają się w znacznym stopniu osoby w starszym wieku. Nawet połowa kobiet i jedna trzecia mężczyzn po osiemdziesiątym roku życia boryka się z problemami z nietrzymaniem moczu. Jednak również u wielu osób po czterdziestym roku życia pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu, co dotyczy nawet jednej piątej kobiet, które przekroczyły czterdziesty rok życia.

Nietrzymanie moczu bywa uciążliwym problemem, który jest w stanie utrudniać normalne funkcjonowanie. Wiele osób musi rezygnować z aktywności fizycznej czy spotkań ze znajomymi ze względu na problemy z nietrzymaniem moczu. Jeśli zauważy się taki problem warto jest z tego powodu zdecydować się na konsultacje z lekarzem, co pozwala na diagnozę oraz rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. W wielu przypadkach można zastosować jedynie leczenie zachowawcze. Obejmuje to między innymi rehabilitację, która dotyczy fizjoterapii, czy elektrostymulacji. Pozwalają one na poprawienie funkcjonowania mięśni dna miednicy. Zdarza się jednak, że musi być wykonany nietrzymanie moczu zabieg.

Leczenie chirurgiczne nietrzymania moczu

Szczególnie u kobiet, u których występuje wysiłkowe nietrzymanie moczu wskazane jest wykonanie zabiegu chirurgicznego. Jednocześnie nietrzymanie moczu zabiegi nie zawsze wymagają ingerencji chirurgicznej. Mniej skomplikowany zabieg to między innymi nietrzymanie moczu zabieg laserowy. Postęp w technologii tworzenia urządzeń laserowych sprawia, że pozwalają one uzyskać coraz większą skuteczność w leczeniu wielu schorzeń. W medycynie estetycznej stosowane są również zabiegi z wykorzystaniem botoksu.

Zanim podejmie się decyzję o przeprowadzeniu konkretnego zabiegu na nietrzymanie moczu warto jest sprawdzić jakie są o nietrzymaniu moczu zabiegu opinie. Sprawdzając nietrzymanie moczu zabieg forum można dowiedzieć się, jakie doświadczenia mają pacjenci, którzy zdecydowali się na konkretny rodzaj zabiegu. Dodatkowo w Internecie można wstępnie sprawdzić z jaka będzie za nietrzymanie moczu zabieg cena. Pozwala to często wybrać prywatne placówki medyczne, gdzie można zrealizować zabiegi na nietrzymanie moczu w korzystniejszych cenach.

Jak przebiega zabieg chirurgiczny?

W ramach zabiegu chirurgicznego na nietrzymanie moczu stosowane są między innymi specjalne taśmy, które wprowadzane są pod cewkę moczową. Pozwala to na uzyskanie efektu uniesienia i podparcia cewki moczowej oraz jej połączenia z pęcherzem. Przy takich zabiegach z wykorzystaniem taśm stosowane są zarówno taśmy wykonane z syntetycznych materiałów, jak też taśmy wykonane z tkanki własnej pacjenta. Tego rodzaju zabiegi nazywane zabiegami pętlowymi są mało inwazyjne, co ogranicza powikłania. Dodatkowo tego rodzaju zabiegi mogą być obecnie wykonane z wykorzystaniem zaawansowanych technik operacyjnych, co maksymalnie skraca czas zabiegu. Nakładanie pętli podczas zabiegu może trwać jedynie kilka minut. Natomiast bardziej skomplikowane zabiegi polegają na podwieszeniu tkanek znajdujących się przy szyi pęcherza do więzadła ściany jamy brzusznej, które znajdują się w spojeniu łonowym.