Wciąż słyszy się o tym, że należy kupować kosmetyki naturalne. Hasła mówiące o tym, że należy dbać o środowisko, ale też o siebie ograniczając mocno przetworzone produkty, dobiegają do nas zewsząd. Czy faktycznie jest to takie ważne? Czy nawet kupując mydło należy zastanawiać się na tym, jaki jest jego skład i czy jest naturalne? Czy to może przesada? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Mydło naturalne – hit czy kit?

Niestety wiele osób uważa, że są okłamywani przez producentów kosmetyków „naturalnych”. Ci każą płacić sobie wyższe kwoty za kosmetyki, a tymczasem ich skład niemal niczym nie różni się od innych, przeciętnych kosmetyków drogeryjnych. Naturalne mydła w płynie są więc dla wielu osób zwykłym kitem, na który nie warto się nabierać. Czyja to wina? Oczywiście nieuczciwości producentów, ale również niedoprecyzowanego prawa. W prawie bowiem nie ma jasnej zasady co do tego, czym są kosmetyki naturalne i wielu producentów te lukę wykorzystuje. Tymczasem na rynku funkcjonuje kilka firm, które oferują naturalne i zdrowe kosmetyki, w tym naturalne mydła do rąk. Jedną z takich firm jest Yope, producent, który zapewnia dobrej jakości i bezpieczne kosmetyki naturalne.

Skąd te podrażnienia?

Wiele osób stosujących klasyczne mydła oraz drogeryjne mydła w płynie, boryka się z licznymi podrażnieniami i wysuszeniem skóry na dłoniach. Aby je leczyć, stosuje się kolejne kosmetyki – kremy do rak, w których często również znajdują się substancje niekorzystne dla naszego organizmu. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w mydła te są mieszaniną klasycznych mydeł oraz niepotrzebnych i niebezpiecznych detergentów, np. SLES, SLS, które często podrażniają skórę, zwłaszcza jeżeli jest ona delikatna i wrażliwa.

Naturalne mydła w płynie wygładzają skórę, sprawiają, ze staje się aksamitna i delikatna w dotyku. Dodatkowo kosmetyki te naprawdę ładnie pachną – naturą, a nie chemią. Pielęgnacja dłoni będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza z naturalnymi kosmetykami!

Zadbaj o swoje zdrowie

Na nasze zdrowie i dobrą kondycję składa się wiele bardzo drobnych rzeczy. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niektóre kosmetyki degradująco działają na nasz organizm. Niektóre składniki potrafią przenikać przez skórę, powodując tym samym często nieodwracalne uszkodzenia i osłabienie organizmu, zwłaszcza kiedy stosowane przez dłuższy czas.  dlatego tak ważne jest, aby z dużą dokładnością sprawdzać co kupujemy: nie tylko do jedzenia, ale także do pielęgnacji naszej skóry i włosów. Naturalne mydła w płynie są zdrowe dla naszego organizmu, warto je więc stosować – to proste!