Urządzanie pokoju dla dziecka różni się diametralnie od tego, jak wyglądało to jeszcze 10 lat temu. Rozwiązania, jakimi dysponują producenci mebli dziecięcych, sprawiają, że mamy nie tylko ogromny wybór, ale również czujemy się zagubieni podczas tego wyboru. Zanim zapoznamy się ze wszystkimi możliwościami, jeśli chodzi o materiał najważniejszego mebla w pokoju – łóżka, warto zapoznać się z modelem cieszącym się największą popularnością w ostatnich latach. Mowa oczywiście o metalowych łóżkach.

Jakie powinno być metalowe łóżko dla chłopca?

Jak doskonale wiesz, gusta chłopców i dziewczynek znacząco się od siebie różnią. Różnicę tę możemy dojrzeć w wystroju i aranżacji ich pokoi. Jaki powinien więc być najważniejszy element w pokoju Twojego syna – łóżko? Czy łóżka metalowe w różnych kolorach to dobry wybór?

Jaki kolor łóżka metalowego dla chłopca?

Łóżka metalowe ze względu na wykorzystany do produkcji materiał mogą przyjmować różne barwy. To z kolei daje możliwość dopasowania koloru do upodobań i wymagań naszego dziecka. Niebieskie łóżka metalowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodziców chłopców. Jednak warto się dowiedzieć, co kryje w sobie ta barwa. Kolory mają bowiem moc oddziaływania na nasz nastrój. Właściwość ta dotyczy również dzieci. Kolor niebieski zadziała na Twoje dziecko w sposób relaksujący i uspokajający. Jest to kolor nadający się szczególnie do pokoju chłopców nadpobudliwych. Jeśli jednak chłopiec nie tryska energią i jest nieskory do zabawy, możesz spróbować postawić na żółte łóżko metalowe. Tak niepozorny element może rzeczywiście odmienić nastrój Twojego malucha.

Czy łóżko z metalu sprawdzi się w pokoju chłopca?

Przywykliśmy, że wystrój pokoju naszych synów i córek znacząco się od siebie różni. Dziewczynki wolą bardziej przytulne i ciepłe wnętrza, chłopcy z kolei – surowe i poważne. Aby jednak nie przesadzić z surowością, warto postawić na łóżko metalowe, łączące w sobie surowość materiału, którym jest metal i delikatność wzorów konstrukcji. Takie połączenie sprawia, że konstrukcja nie jest zbyt masywna, jednak idealnie nadaje się do prostego, chłopięcego pokoju. Możemy również śmiało postawić na czarny kolor łóżka metalowego, jeśli naszemu dziecku zależy na czymś bardziej chłopięcy.

Łatwość czyszczenia łóżek metalowych podstawą w pokoju chłopca

O tym, że dzieci nie należą do wielkich miłośników czystości, nie trzeba mówić nikomu. O tym, że mają szalone pomysły – również. Może się więc zdarzyć, że na łóżko zostanie wylany ulubiony sok, a na powierzchni ramy łóżka znajdą się ciekawe hieroglify. W przypadku mebla z innego materiału, pozbycie się obu tych, niekoniecznie wymaganych dodatków, skończyłoby się po prostu wymianą łóżka na nowe. Łóżka metalowe pod tym względem nie mają sobie równych. Czyszczenie powierzchni jest banalnie proste, a Twój malec może dowolnie po nich malować, używając w tym celu materiału, który tylko przyjdzie mu do głowy. Możliwość zachowania czystości na powierzchni daje wysoki stopień higieny, a to jest szczególnie ważne w przypadku dzieci cierpiących na alergię.

Łóżko dziecięce rzadko kiedy służy tylko i wyłącznie do spania. Na jego powierzchni malec chętnie bawi się, uczy czy spędza czas z przyjaciółmi. Podczas wykonywania tych czynności nie trudno o zabrudzenia, które z łóżek metalowych możesz w szybki i prosty sposób usunąć, nie narażając przy tym powierzchni materiału na uszkodzenia. A skoro mowa o przyjaciołach twojego dziecka – mogą oni dowolnie siedzieć na łóżku z Twoim dzieckiem, bez obaw, że konstrukcja mogłaby nie wytrzymać ciężaru. Wręcz przeciwnie pod tym względem metal nie ma sobie równych. Wykazuje się doskonałą wytrzymałością nawet na ogromne obciążenia. Śmiało możesz więc spać w łóżku metalowym razem ze swoim dzieckiem! Jeśli szukasz trwałego, odpornego na kreatywne pomysły dziecka łóżka, metalowe będzie strzałem w dziesiątkę. Jego długa żywotność wynikająca z odporności na uszkodzenia, nie ma sobie równych. Sam się przekonaj o tym, że metalowe łóżka dla chłopca to najlepszy możliwy wybór.