Koraliki do biżuterii handmade to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, stosowanych przez twórców ozdób tego typu. Pozwalają na dużą dowolność przy projektowaniu najróżniejszych wzorów, a przy tym są niedrogie i bardzo efektowne. Gdzie można znaleźć najlepsze koraliki i jakie są ich rodzaje?

Koraliki do biżuterii – rodzaje

Koraliki do biżuterii handmade to bardzo popularna kategoria elementów ozdobnych, wykorzystywanych do tworzenia najróżniejszych wisiorków, bransoletek i kolczyków. Dzięki ogromnej różnorodności dostępnych modeli można stworzyć z ich pomocą ozdoby w różnym stylu i kolorystyce, wykonując najbardziej unikalne wzory. Jakie modele koralików spotkamy w sklepach z akcesoriami do biżuterii?

Przede wszystkim sporym uznaniem cieszą się koraliki szklane. Wyróżniają się bardzo wysoką estetyką i jakością wykonania, a przy tym są dostępne w najróżniejszych kształtach, wzorach i wersjach kolorystycznych. Sprawdzają się przy wykonywaniu dowolnych ozdób, ponieważ w łatwy sposób można nawlec je na żyłkę, sznurek, gumkę, rzemień lub inny element pasmanteryjny.

Koraliki szklane są dostępne w wielu kształtach – można znaleźć kuleczki, kostki, łezki, listki, kwiatki, kryształki oraz wiele innych propozycji. Dostępnych jest także wiele rozmiarów, od drobnych koralików o średnicy kilku mm po większe modele, bardziej wyróżniające się w ozdobach. Co więcej, wersje szklane mogą mieć także najróżniejsze wzory – np. tzw. crackle, czyli efekt tłuczonego szkła, połysk, fasetowanie itp.

Koraliki do biżuterii mogą być wykonywane także z innych materiałów. Popularne są koraliki drewniane, które bardzo często wykorzystuje się przy tworzeniu ozdób boho. Mają dużo zalet – są bardzo estetyczne dzięki naturalnej fakturze drewna, są też lekkie, dzięki czemu można je wykorzystywać we wszystkich ozdobach, również kolczykach. Można znaleźć modele o najróżniejszych kształtach, od kuleczek, przez kostki, po modele owalne i posiadające inne formy. Dostępne są także modele, które łączą w sobie drewno z żywicą – daje to przepiękny, bardzo oryginalny efekt.

Dostępne są także koraliki z żywicy oraz koraliki z akrylu. Tutaj również możemy liczyć na sporą różnorodność, jeśli chodzi o kolorystykę i wzornictwo. Znajdziemy modele pokryte specjalnymi powłokami, nadającymi połysk, a także wersje o najbardziej niestandardowych kształtach.

Koraliki – gdzie kupić?

Koraliki, tak jak inne akcesoria do biżuterii, można kupić w specjalnych sklepach, sprzedających ozdobne elementy do tworzenia biżuterii handmade. Najczęściej można zamówić je przez Internet, dzięki czemu ma się łatwy dostęp do setek najróżniejszych wzorów i wersji kolorystycznych. Dzięki dużej dostępności można wykonać dowolną biżuterię z pomocą koralików, realizując nawet najbardziej kreatywne pomysły.

Zastosowanie koralików do tworzenia biżuterii

Koraliki mogą zostać wykorzystane do tworzenia najróżniejszej biżuterii. Bardzo dobrze prezentują się na wszelkiego typu bransoletkach – bardzo często stosuje się je solo, wykorzystując albo identyczne koraliki w tym samym lub różnych kolorach, albo najróżniejsze mieszanki dostępnych elementów ozdobnych, które efektownie wyglądają razem. Często koraliki mogą także stanowić bazę pod bardziej wyróżniające się elementy biżuterii, np. srebrne lub metalowe zawieszki.

Koraliki są również chętnie wykorzystywane przez twórców do wykonywania wszelkiego typu i długości naszyjników. Pięknie się prezentują i pozwalają na tworzenie ozdób w najróżniejszych stylach. Tak samo, jak w przypadku bransoletek, mogą stanowić główną ozdobę lub jedynie bazę pod zastosowanie bardziej wyrazistego elementu.

Koraliki pięknie wyglądają także jako część kolczyków. Można z ich pomocą stworzyć długie, wiszące kolczyki – koraliki nie są zazwyczaj ciężkie i możliwe jest stworzenie z nich nawet najbardziej misternych plecionek z nawleczonymi na nie koralikami. Duży wybór koralików sprawia, że możliwe jest wykonanie najbardziej różnorodnych ozdób, które z pewnością będą zachwycać designem.