Bramy szybkobieżne od producenta dopasowane są tak, aby można było je stosować w różnych środowiskach pracy. Podmioty odpowiedzialne za wykonanie tego typu bram doskonale zdają sobie sprawę, że w przemyśle mamy do czynienia z różnego rodzaju usługami i potrzebami.

Bramy szybkobieżne mroźnicze

Ich zadaniem jest jak największa kontrola temperatury oraz ograniczenie przepływu powietrza. Otóż, bramy szybkobieżne producent dedykowane do chłodni mroźniczych muszą charakteryzować się wysoką trwałością i szczelnością. Specjalna obudowa tego typu bram sprawia, że szron ani lód nie osadza się na konstrukcji bramy. Na rynku dostępne są tego rodzaju bramy przeznaczone do mniejszych i większych chłodni. Ich zaletą jest wpływ na mniejsze zużycie energii i utrzymanie niskiej temperatury w chłodni. U producenta można zamówić bramy szybkobieżne, gdzie będzie można m.in. ustawić automatyczny czas otwierania, np. co 30 minut.

Bramy szybkobieżne do ochrony maszyn

Tego typu urządzenia stosowane są bardzo często na liniach produkcyjnych. Mówi się, że mają one na celu ochronę maszyn (jak ich sama nazwa wskazuje). W dużej mierze zapewniają one jednak bezpieczeństwo pracownikom, którzy przy liniach produkcyjnych często mogą być narażeni na utratę zdrowia lub życia. Zaawansowana technologia pozwala na zintegrowanie systemów bram szybkobieżnychz linią produkcyjną, dzięki czemu praca przebiega bez najmniejszych zakłóceń. Przy budowie bram szybkobieżnych, producenci w tym przypadku starają się zmniejszyć ilość użytych komponentów. Co jednak nie wpływa na solidność i stabilność konstrukcji. Wszystko jest tak skonstruowane, że bez problemu można obsługiwac linie produkcyjną dbając o swoje bezpieczeństwo oraz zdrowie. Bramy mają krótki czas otwierania i zamykania.

Bramy szybkobieżne materiałowe

Kolejny rodzaj bram szybkobieżnych dostępnych u producentów, wykonany jest z solidnej jakości materiału, który w głównej mierze stosowany jest przy wejściach do obiektów przemysłowych. Zalecane są do miejsc, gdzie potrzeba zastosować duże i szerokie światło wjazdu. Materiał cechuje się wysoką jakością i wytrzymałością, dzięki czemu są one w stanie stawić czoła zmiennej pogodzie panującej za oknem. Podnoszone bramy materiałowe z przemiennikiem częstotliwości to jeden z najciekawszych egzemplarzy, ponieważ stosowane są one w miejscach, gdzie liczy się dosłownie każda sekunda przy otwarciu bramy, np. w remizach strażackich.

Bezpieczne bramy szybkobieżne do ewakuacji

Tego rodzaju bramy szybkobieżne zapewniają poczucie bezpieczeństwa wszystkim osobom zatrudnionym w firmie. Stosowane są one w miejscach, gdzie w razie nagłego wydarzenia, organizowana jest ewakuacja. Zaleca się ich wykonanie w jaskrawym kolorze, np. żółtym, aby były one dostrzegalne z daleka dla wszystkich pracowników i innych osób znajdujących się w obiekcie przemysłowym. Są to bramy, które nie zajmują dużo miejsca i wyposażone są w dodatkowy silnik, dzięki czemu ich praca jest po pierwsze szybsza, a po drugie mniej hałaśliwa.