W największej liczbie przypadków, staramy się kupić ponownie ten sam flakonik perfum, jakie stosowaliśmy do tego czasu. Często jednak chcemy coś zmienić, a wówczas nie obędzie się bez pewnej wiedzy, które podczas wyboru perfum jest bardzo istotna. Istnieją różne zasady związane z nutami zapachowymi oraz z intensywnością perfum, które podczas tego procesu okażą się niezwykle przydatne.

Pamiętajmy, że kupując wysokiej klasy perfumy, jak chociażby Cerruti 1881 cena może być dość wysoka, jednak znajdziemy też sporo promocji. Kwestia kosztów często przeważa, jeżeli chodzi o nasz wybór gdyż bywa, że ogranicza nas po prostu budżet. Nie istnieje zasada, która mówi o tym, że jedynie najdroższe perfumy okażą się najlepszym wyjściem. Warto przekonać się o tym osobiście, a z pewnością pomoże nam w tym dawka wiedzy w tym temacie. Niezależnie od tego, jakiego typu kosmetyki kupujemy, te najlepsze jak chociażby Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 powinniśmy kupować w drogeriach, które są certyfikowane.

Co warto wiedzieć o nutach zapachowych?

Należy być świadomym tego, że profesjonalny wybór perfum to dość złożony proces. Nie wystarczy jedynie powąchać spryskany nadgarstek, gdyż zawsze będzie to niewystarczające, aby podjąć właściwą decyzję. Musimy skupić się przede wszystkim na tym, by odkryć głębię zapachu. Wszystkie dobre perfumy charakteryzują się tym, że ich woń rozwija się etapami. Z uwagi na to, wyróżnia się trzy nuty zapachowe, które są kolejnymi krokami ewoluowania perfum. Jest to bowiem nura głowy, serca oraz baza.

Pierwsza, zaraz po spryskaniu ciała, pojawia się nuta głowy. Jest to zapach, który utrzymuje się dość krótko, gdyż będzie to pół godziny, aczkolwiek jest to całkiem intensywna woń. Ta najważniejsza, to oczywiście nuta serca. Ta powstaje wtedy, kiedy perfumy zaczynają łączyć się już z zapachem naszego ciała. Warto dodać, że perfumy połączone z zapachem skóry danych osób, mogą generować zupełnie inną woń. Chociaż, konkretny zapach może nam się najpierw podobać, po pewnym czasie staje się nie raz męczący. Około cztery godziny to czas, przez jaki utrzymuje się na nas nuta serca. Najdłużej będziemy wyczuwać bazę, stąd powinniśmy ją wcześniej poznać. Bywa to niestety trudne, gdyż po sporej licznie godzin od momentu spryskania się, nie jesteśmy już w stanie wyczuć perfum.

Jak dowiedzieć się o intensywności zapachu danego produktu?

Wypada mieć na uwadze to, jak intensywny jest zapach danych perfum. By móc zweryfikować tę kwestię, jak prezentuje się to przy danych flakonikach, należy dokładnie sprawdzać oznaczenia, które się na nich umieszcza.

Od 25 do 40% olejków zapachowych rozpuszczonych w silnym stężeniu alkoholu, posiadają perfumy, czyli produkty oznaczone słowem „parfum”. Wody perfumowane, czyli „eau de parfum”, zawierają około 10-15% olejków, rozpuszczonych w alkoholu mniejszej ilości. „Eau de toilette” to wody toaletowe, a te mogą zawierać do 10% olejków wymieszanych z alkoholem. „Eau de cologne”, czyli wody kolońskie, to z kolei 2-5% olejków, a na samym końcu jest „eau fraiche”, czyli mgiełka, która posiada maksymalnie 3% olejków z alkoholem. Taka podstawowa wiedza o perfumach, będzie w stanie pomóc nam znacznie łatwiej dobierać perfumy, nawet w wypadku, kiedy robimy to kompletnie w ciemne. Różnego typu opisy produktów oraz oznaczenia to bardzo istotne aspekty, które sprawiają, że zapoznajemy się z danymi produktami w nieco większym stopniu.

Nie powinno nas dziwić to, że dobre perfumy od renomowanych marek są dość drogie. Kiedy oczekujemy wysokiej jakości, musimy liczyć się z wysokim kosztem. Koniec końców, to gust powinien być dla nas najważniejszym kryterium, gdyż opinie osób trzecich to sprawa drugorzędna. To w końcu my, a nikt inny, będzie musiał obcować z danych zapachem przez większość czasu. Każdy zapach, który nadajemy naszemu ciału, powinien się podobać zwłaszcza nam. Mimo tego, że ich wybór wymaga cierpliwości, finalnie będzie to bardzo opłacalne.