Mamy problem z zasypianiem. Wtedy powinniśmy zacząć stosować odpowiednie i skuteczne tabletki nasenne. Zaburzeń senności nie wolno w żaden sposób lekceważyć. Na rynku leków jest wiele różnych tabletek nasennych, które różnią się charakterystyką, działaniem oraz zależnie od danego leku, inaczej wygląda dawkowanie. Na pewno powinniśmy sięgnąć po skuteczny preparat.

Jak działają leki nasenne?

Musimy wiedzieć, że możliwe jest stosowanie silnych tabletek nasennych, zalecanych i przepisanych nam przez lekarza oraz można korzystać z tabletek na sen bez recepty. Te drugie nie powodują efektów ubocznych, dlatego są cenione przez większość osób. Jednak leki nasenne bez recepty nie zawsze są skuteczne, gdyż nie są wystarczająco silne. Z reguły nie powodują one uzależnień. Leki nasenne na receptę mogą nas uzależnić. Poza tym ich działanie nie zawsze jest trwałe. Preparaty działają uspokajająco oraz pomagają nam szybko zasnąć. Zanim sięgniemy po tabletki na sen, powinniśmy wysłuchać zaleceń lekarza oraz zapoznać się z informacjami na ulotce. To ważne, gdyż nie możemy narazić naszego organizmu na problemy zdrowotne. Ważne jest także odpowiednie dawkowanie. Nie możemy zażywać przed snem większej liczby tabletek, niż nam zalecił lekarz.

Dlaczego melatonina jest skutecznym oraz popularnym lekiem nasennym?

Melatoninę od wielu lat uznaje się za preparat skuteczny, stąd jej popularność. W składzie tego leku znajdziemy syntetyczny odpowiednik melatoniny. Jest to tak zwany hormon snu, który odpowiada za regulowanie trybów, nocnego i dziennego. Warto także widzieć, że melatonina jest chemicznym związkiem organicznym, który naturalnie występuje w organizmie. Zdarza się, że jej poziom w organizmie spada. Wtedy pojawiają się problemy z zasypianiem. Funkcją melatoniny jest eliminowanie bezsenności, która wynika z zaburzeń rytmu snu oraz czuwania. Wpływ na to mają na przykład dalekie podróże oraz zmiany stref czasowych, które z nich wynikają. Melatonina jest lekiem polecanym przez lekarzy. Może pomóc nam uporać się z problemem bezsenności.