Płytki dywanowe są materiałem, który ma wiele zalet. Nie bez powodu tak wiele osób dziś decyduje się na ten produkt. Jedną z nich jest możliwość ciekawego łączenia wzorów, kolorów i struktur. Jak wobec tego połączyć te płytki, aby uzyskać faktycznie przykuwający wzrok wzór?

Jak łączyć kolory płytek dywanowych Desso Fields?

Wystarczy spojrzeć do katalogów prezentujących płytki dywanowe Desso Fields, by uświadomić sobie, jak ciekawe wzory można tworzyć chociażby z użyciem płytek różnego koloru. Na uwagę zasługują połączenia składające się z płytek w wielu różnych kolorach. Łączone są nawet kolory, które wydaje się na pierwszy rzut oka, nie pasują do siebie. Tymczasem w ten właśnie sposób powstają oryginalne i wyjątkowe kompozycje, mające duży wpływ na efekt końcowy aranżacji całego pomieszczenia. Wystarczy tylko przyjrzeć się palecie dostępnych kolorów, by błyskawicznie dopasować płytki do konkretnego wnętrza i zestawić ze sobą kilka odcieni płytek tego samego typu. W łączeniu kolorów panuje całkowita swoboda, a ostateczna decyzja właściwie należy do każdego z osobna.

Co ma na celu łączenie różnych płytek dywanowych Desso Fields?

Wykańczając podłogę płytkami dywanowymi, można wybrać tylko jeden kolor i całość pokryć identycznymi elementami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby do wykończenia jednej podłogi wybrać kilka kolorów, a nawet wzorów. Łączenie to ma na celu uzyskanie atrakcyjnego wizualnie efektu. Za wyborem płytek dywanowych Desso Fields przemawia możliwość szerokiego ich zastosowania. Są odpowiednie do zastosowania w służbie zdrowia, edukacji, biurze i przedsiębiorstwie. W miejscach tych warto zastosować kilka kolorów i ciekawie je połączyć, aby uzyskać ciekawy klimat i wzór, który będzie przykuwał uwagę. Płytki Desso Fields wyróżniają nie tylko kolory, ale też nieregularne pętle runa, które wyraźnie rzucają się w oczy. To wzór, który ożywia każde wnętrze i czyni je przytulnym. Płytki te świetnie komponują się z innymi materiałami naturalnego pochodzenia – cegłą, drewnem czy łupkiem.

Co prawda płytki Desso Field mają ten sam wzór, jednakowe ukształtowanie runa, ale zdecydowanie różnią się kolorami. Dzięki temu można je ciekawie łączyć, tworząc w ten sposób oryginalne wykończenie podłóg w pomieszczeniach różnego przeznaczenia. Ze względu na ten wybór i doskonałą jakość samych płytek, świetnie nadają się do pomieszczeń komercyjnych, gdzie narażone będą na intensywne użytkowanie. Warto więc poważnie zastanowić się nad wyborem właśnie tego materiału.