Polskie rękodzieło to przejaw niezwykłego piękna i historycznego bogactwa, jakim może pochwalić się nasz kraj. Współcześnie mamy dostęp do różnorodnych wyrobów, które nawiązują do ludowości różnych regionów i możemy stawiać na te najpiękniejsze. Warto więc sięgnąć po te najpiękniejsze, jak wycinanka łowicka i ozdobić nimi swój dom – nawet, jeżeli jest on stworzony zgodnie z najnowocześniejszymi trendami w sztuce wnętrzarstwa. Jeżeli pomysł ten wydał Ci się interesujący, sprawdź jak znaleźć najpiękniejsze rękodzieła!

Ale najpierw – czym jest wycinanka łowicka?

Zanim jednak przejdziemy do sztuki wyboru polskiego rękodzieła, zaprezentujemy wyrób Ziemi Łowickiej, jakim jest wycinanka łowicka. To bez wątpienia jeden z najbardziej imponujących i pięknych wyrobów, który tworzony jest z różnokolorowego papieru, nakładanego warstwami. W ten sposób powstają niezwykłe „obrazy”, przedstawiające ciekawie skomponowane figury geometryczne, roślinność czy pracujących chłopów. Są ponadprzeciętnie piękne i, co najważniejsze, różnorodne – możesz wybrać zarówno wycinanki okrągłe (Gwiozdy), prostokątne (Kodry) oraz pionowe (Tasiemki). Wszystkie prezentują się doprawy imponująco!

Wycinanki łowickie na białym lub czarnym papierze, oprawione w ramkę, robię niemałe wrażenie – przekonaj się sam. Czas na poszukiwanie najlepszych rękodzieł!

Na co zwrócić uwagę wybierając sklep z rękodziełem?

Przede wszystkim zastanówmy się gdzie kupić wycinankę łowicką. Powinien to być sklep z rękodziełem, specjalizujący się w sztuce ludowej i pamiątkach z Polski. I o ile dość trudno znaleźć taki sklep stacjonarny, np. w najbliższej okolicy, o tyle w Internecie jest ich całkiem sporo, a kupowanie sztuki ludowej online jest naprawdę komfortowe. Sprawdźmy zatem na co zwrócić uwagę, by wybrać ten najlepszy sklep z rękodziełem!

Po pierwsze – Artyści, z którymi współpracuje sklep

Najważniejsze w wyborze rękodzieł jest oczywiście zwracanie uwagi na to, kto je wykonał – współcześnie w naszym kraju działa naprawdę wielu mistrzów w swoim fachu i warto zaopatrywać się w wyroby tworzone przez tych najlepszych. Znajdź więc taki sklep, który współpracuje z uznanymi artystami, w przypadku których będziesz mieć pewność, że zakupisz wycinankę łowicką wykonaną pięknie i przy zachowaniu najwyższych standardów tworzenia.

Po drugie – Jakość i bogactwo oferty

Oczywiście podstawą wyboru odpowiedniego rękodzieła jest dokładne przeanalizowanie oferty, dlatego też sklep z rękodziełem powinien zaprezentować Ci wszystkie swoje wyroby, które powinieneś móc przybliżyć i dokładnie obejrzeć. W ten sposób sprawdzisz jakość i będziesz mieć pewność tego, że wybierany wyrób jest tym odpowiednim. Ważne jest również to, jak wiele wyrobów znajduje się w ofercie danego sklepu – im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej, ponieważ zyskasz większe możliwości znalezienia swojej wymarzonej wycinanki łowickiej czy też innego wyrobu.

Po trzecie – Obsługa

Bardzo istotna jest też jakość obsługi – szybkie odpowiedzi na pytania, sprawność w realizowaniu wysyłek oraz warunki współpracy. Sprawdź, jak szybko otrzymasz towar, czy możesz wybrać sposób płatności i czy sklep zapewnia Ci bezpieczeństwo (certyfikat SSL, a więc szyfrowanie połączeń to podstawa, by ochronić Twoje dane przed osobami trzecimi)!

Pamiętaj! Nie kieruj się cenami – czasami bowiem za rękodzieło prawdziwego mistrza, które prezentuje się wyjątkowo, warto zapłacić więcej. I cieszyć się najlepszym możliwym efektem.

Po czwarte – Opinie klientów

Jeżeli chcesz zweryfikować profesjonalizm danego sklepu z rękodziełem i mieć pewność, że wycinanka łowicka, jaką otrzymasz będzie tak piękna, jak na zdjęciu – sprawdź, co sądzą dotychczasowi klienci. Różnego rodzaju recenzje i oceny z łatwością odnajdziesz w Internecie i będą one dla Ciebie znakomitym wyznacznikiem tego, czy warto skorzystać z oferty danego sklepu, czy lepiej wybrać się do innego.