Maszyna do pellet płaskich, znany również jako pellet drzewny, to specjalistyczny sprzęt na biomasę. Służy do przetwarzania odpadów rolniczych, takich jak trociny, słoma uprawna i łuska, na granulki biomasy, solidny cylinder o gładkiej powierzchni. Jako odnawialna i czysta energia, pellety z biomasy są szeroko stosowane w piecach na pellety, kotłach przemysłowych do ogrzewania lub wytwarzania energii. Ponieważ ludzie zwracają coraz większą uwagę na ochronę środowiska, wiele krajów podjęło politykę promowania energii odnawialnej i karania zanieczyszczenia paliwem. Pellet drzewny pojawia się w miarę potrzeb. Tworzy wysokie ciśnienie między walcem a płaską matrycą i przekształca luźne materiały w twarde granulki o wyższej wydajności spalania. Płaski młynek do pelletu może nie tylko dostarczać biopaliwo przy niskich kosztach, ale także zwalniać kłopoty z odpadami rolniczymi.

Źródła surowców

Maszyna do pelletów, zajrzyj tutaj https://technomaszbud.pl/granulator-peleciarkaz płaską matrycą jest w stanie przetwarzać szeroki zakres materiałów, bez potrzeby stosowania klejów. Doświadczeni użytkownicy zwykle mieszają 2 lub więcej różnych materiałów, aby uzyskać lepszy efekt granulowania. W przypadku materiałów o większych rozmiarach niezbędny jest młyn młotkowy. Surowce do produkcji pelletu z biomasy zwykle pochodzą z gospodarstwa, sadu, młyna, fabryki mebli, miasta i domu. Poniższa lista pokazuje główne źródła surowców.

Z uprawy: łuska ryżu, otręby ryżowe, otręby pszenne, słoma kukurydziana, skórka ananasa

Z roślin oleistych: łuski orzechowe, EFB (z palmy olejowej), słoma rzepakowa

Z lasu: świeża trawa, siano, bambus, lucerna

Z tartaku: Trociny, wióry, proszek drzewny, drewna i ścinki drewna

Z domu: makulatura i śmieci

Granulki biomasy wytwarzane przez maszynę do pellet płaskich

Granulki biomasy są jednym z rodzajów BMF (paliwo do formowania biomasy). Są wytwarzane z odpadów rolniczych i leśnych i przetwarzane przez kruszenie, suszenie, mieszanie i prasowanie. BMF występuje w postaci granulek, sztabki, brykietu i kulki, używanych jako odnawialne czyste paliwo. W ostatnich latach BMF zyskuje coraz większą popularność w krajach rozwiniętych i słabo rozwiniętych.