Kiedy planujemy zakup auta, najczęściej staramy się uprzednio zorientować, jaka opcja, forma finansowania i wszystko inne, okaże się dla nas najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. W większości przypadków, zależy nam jednak nie tylko na niskim koszcie, ale również nam tym, aby jeździć nowym samochodem i to dokładnie takim, jaki będzie spełniał nasze potrzeby oraz oczekiwania. Większość kierowców decyduje się nam kupno używanego auta z rynku wtórnego, jednak i tutaj pojawia się mnóstwo znaków zapytania i wątpliwości. Co zatem oferuje nam auto abonament, czego nie uzyskamy w wypadku innych znanych form?

Chcąc pozyskać konkretny samochód abonament widnieje, jako jedna z ciekawych opcji, a dzieje się tak przynajmniej z kilku powodów. Chociaż mamy świadomość, że przy ograniczonym budżecie, kupno nowego samochodu może być poza naszym zasięgiem finansowym i tak marzymy o tym, aby być pierwszym właścicielem pojazdu. W wypadku wspomnianego abonamentu samochodowego, jest to możliwe dzięki rozsądnego i opłacalnemu rozkładowi kosztów. Jak wygląda to jednak z bliska?

Nowy samochód – abonament jako opcja najkorzystniejsza dla klienta?

Wśród dziesiątek ofert, jakie możemy znaleźć w internecie, większość stanowią te dotyczące pojazdów z drugiej ręki, a przecież zależy nam na samochodzie prosto z salonu. W takim wypadku, auto w abonamencie będzie rozwiązaniem bardzo korzystnym ponieważ, mamy tutaj do czynienia z opłatą za jego użytkowanie, w której zawarte są już wszystkie inne istotne koszty, jakie dotyczyłyby każdego innego właściciela pojazdu. Tym samym, takie kwestie jak np. ubezpieczenie, przeglądy techniczne, sezonowa wymiana ogumienia, części i płynów eksploatacyjnych, a także zapewnienie samochodu zastępczego, leży po stronie firmy finansującej i o w ogóle nie musimy się już o to martwić.

Naszym jedynym obowiązkiem jest regularne tankowanie, dbanie o dobry stan samochodu, a także trzymanie się ustalonego limitu kilometrów. Jest to o tyle istotne, gdyż przekroczenie tzw. kilometrówki, może wiązać się z dodatkowymi kosztami.