Ostatnio coraz częściej mówi się o rehabilitacji domowej. Tylko z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym jest rehabilitacja domowa? Odpowiadamy!

Można śmiało stwierdzić, że rehabilitacja domowa to odpowiedź na oczekiwania pacjentów, jak również ich rodzin. Wielu z nas pragnie, aby każdy, kto potrzebował usług rehabilitanta, nie musiał zgłaszać się do niego osobiście. W takich przypadkach rehabilitacja domowa okazuje się najlepszym wyborem, ponieważ to fizjoterapeuta zjawi się w wyznaczonym miejscu i czasie, a następnie zabierze się do pracy z pacjentem.

Jak będzie wyglądała taka rehabilitacja domowa, zależy od tego, w jakim stanie jest pacjent, jak również, z jakimi dolegliwościami się zmaga. Na pewno wykwalifikowany fizjoterapeuta dostosuje terapię do każdego pacjenta, aby zapewnić mu jak najlepsze efekty.

Trzeba przyznać, że rehabilitacja domowa to wygodne rozwiązanie. Dlatego, gdy będziemy potrzebowali wsparcia fizjoterapeuty, warto pamiętać, że w jego ofercie znajdziemy również wizyty domowe.