Na pewno liczy się odpowiednie wyposażone gabinetu podologicznego. Wtedy funkcjonuje on prawidłowo. Taki gabinet musi spełniać szereg warunków. Najważniejszym jest zachowanie podstawowych środków bezpieczeństwa. Musimy także zadbać o czystość. Jest to bardzo ważne. Rękawy do sterylizacji są różnych rozmiarów. Ich szerokość wynosi od pięciu do dziesięciu centymetrów. Wszystko sprowadza się do wielkości oraz szerokości narzędzia.

Rękawy do sterylizacji. Czym się cechują?

Podaliśmy wcześniej, ile powinna wynosić ich szerokość. W przypadku rękawów do cięcia, możliwy jest ich zakup w dużych rolkach. Wtedy możemy samodzielnie dopasować rękaw do sterylizacji do naszych potrzeb. Ten aspekt jest kluczowy i powinniśmy o tym pamiętać. Najczęściej wybierane są rękawy do sterylizacji o długość przeciętnie mniej więcej osiemnastu centymetrów. Mowa o rękawach do sterylizacji na cążki oraz cęgi. Są też dostępny rękawy do sterylizacji, których długość wynosi dwanaście centymetrów (na frezy) oraz około dwudziestu centymetrów (na tak zwane sondy). Te typy rękawów do sterylizacji łączą się także z dodatkowym zakupem odpowiedniej zgrzewarki. Wtedy zgrzewanie pakietu z obu stron jest sprawne oraz nie nastręcza jakichkolwiek problemów. Warto o tym wiedzieć.

Co powinniśmy wiedzieć o torebkach do sterylizacji?

Są one produktem gotowym, dobrze zgrzanym oraz odpowiednio pociętym. Jest to ich nieoceniony plus. Wtedy nie traci się czasu na samodzielne zgrzewanie oraz na cięcie rękawów. Musimy tylko włożyć narzędzie oraz skleić jego rękaw. I tak mamy pakiet, który jest gotowy do sterylizacji.