Otóż, laminowanie brwi jest zabiegiem, który zyskuje w ostatnich latach na popularności. Coraz więcej kobiet na ten zabieg się decyduje. Warto mieć tego świadomość. Trzeba poznać trochę szczegółów, żeby wiedzieć, na czym ten zabieg polega.

Na czym polega zabieg laminowania brwi?

Najczęściej zabiegowi pooddają się kobiety, które są miłośniczkami różnych nowinek ze świata urody. Chcą wypróbować na sobie nowe dostępne zabiegi. Laminacja jest to sposób na ujarzmienie niesfornych włosków. Te rosną w różnych kierunkach oraz nie trzymają kształtu. Zabieg laminacji nie trwa zbyt długo jest nieinwazyjny i niebolesny.

Z jakich etapów składa się zabieg laminowania brwi? Generalnie są trzy etapy. Pierwszym jest odpowiednie przygotowanie brwi, czyli ich dokładnie oczyszczenie. W dalszej kolejności na włoski nakładamy odpowiedni aktywator. Powoduje on, że łuski się rozchylają co pozwala ułożyć brwi wg uznania. Potem nakłada się keratynę. Chodzi o skuteczną odbudowę struktury włosków oraz ich pogrubienie. Ostatnim etapem jest nałożenie na łuki brwiowe substancji, które mają właściwości pielęgnujące.