Wybór wyposażenia biurowego może okazać się trudne, szczególnie jeżeli urządzamy takie pomieszczenie po raz pierwszy. Czego nie może zabraknąć? Czym jest telefonia IP i jaki telefon konferencyjny wybrać?

Telefonia VoIP

Chociaż jeszcze 10 lat temu nikt nie myślał, że zwykle usługi telekomunikacyjne będą zastąpione przez połączenia internetowe, w dzisiejszych czasach taka sytuacja ma miejsce. Telefonia VoIP cieszy się dużym zainteresowaniem i trudno się temu dziwić. Jak działa VoIP? Jak sama nazwa o tym mówi jest to usługa przeznaczona do wykonywania połączeń głosowych przez Internet. To dobra alternatywa dla sieci telekomunikacji z wielu względów. Mimo, że w tym wypadku, również trzeba wykupić abonament w danej sieci komórkowej, to VoIP daje możliwość też wykonywania darmowych rozmów. W przeciwieństwie do zwykłego telefonu, telefony konferencyjne IP nie są przypisane tylko do jednego numeru i można za ich pośrednictwem rozmawiać z kilkoma osobami w tym samym czasie. Działanie telefonii VoIP jest niezwykle proste, co więcej połączenia są darmowe. Za jej pomocą można komunikować się z ludźmi bez względu na to, gdzie się znajdują nie martwiąc się o duże rachunki. Czy telefony IP to dobra opcja? Instalacja telefonu IP jest niezwykle prosta i nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności, można zainstalować tego typu oprogramowanie w zaledwie 10 minut. Ponieważ w dzisiejszych czasach wszystkie telefony komórkowe posiadają dostęp do Internetu, takie rozwiązanie wydaje się bardzo opłacalne pod względem finansowym. Usługi VoIP są tanie, niskie koszty telefonii sprawiają, że duża liczba przedsiębiorców już nie korzysta ze standardowych telefonów.

Czemu telefony konferencyjne są tak ważne?

Telefony konferencyjne zaprojektowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii to podstawa. Dziś jest to podstawowy element wyposażenia do biura. Coraz częściej telefony wykorzystujące do łączności sieć telekomunikacyjną są zastępowane przez aparat IP. Dlaczego się tak dzieje? Ponieważ współczesne firmy typu polycom, yealink, Cisco, mają sprzęt dobrej jakości, który nie tylko jest łatwy w użytkowaniu, aczkolwiek co ważniejsze pracowanie z nim nie niesie za sobą wysokich kosztów. Prowadzenie biznesu w naszym kraju nie jest proste, ze względu na ogromnie wysokie podatki. To, dlatego przedsiębiorcy szukają oszczędności, gdzie się da. Telefonia internetowa jest nowoczesna, wydajna, oferuje dobrej jakości dźwięk, oferuje dużo ciekawych funkcji, a też nie jest droga, co jest jej jednym z najistotniejszych atutów.