Jeżeli dochodzi do sytuacji, w której tracimy swój naturalny ząb, bądź ich większą ilość, konieczne jest zastosowanie metody, aby ten brak lub braki uzupełnić. Najpopularniejszą, a zarazem najskuteczniejszą będzie implantacja, która znana jest już ludzkości od ponad 50 lat, a dodatkowo jest sposobem najbardziej fizjologicznym. Przed tym, jak zdecydujemy się już na wszczepienie zębowego implantu, powinniśmy się lepiej rozeznać w tym temacie, aby nie mieć co do tego żadnych wątpliwości.

W związku z zaawansowaniem leczenia poprzez implantację, metoda da na pewno będzie dość drogą usługą. Przyda się nam wstępne rozeznanie w Internecie, by poznać jak klarują się cenny w naszej miejscowości i dowidzieć się, które oferty uznawać za atrakcyjne, a jakie nie powinno być w kręgu naszych zainteresowań. Najlepiej, jeśli w wyszukiwarkę wprowadzimy po prostu odpowiednie hasło – implanty Warszawa cena. Pozwoli nam to otrzymać listę wyników, gdzie wyświetlą się nam oferty najpopularniejszych gabinetów.

Co powinniśmy wiedzieć w kwestii implantów?

Co ważne, każdy człowiek powinien posiadać 32 zęby, a to jest normalna ilość, która pozwala mu na normalne i swobodne funkcjonowanie. Obecnie, wciąć wzrasta liczba tych, którzy cierpią na wszelkiego rodzaju wady zgryzu. Te mogą być spowodowane tym, że nie ma odpowiedniego miejsca na całe uzębienie. Przyczyną tego prawdopodobnie jest ewolucja, która sprawiła, że zmniejszył się rozmiar szczęki człowieka. Dziś, można powiedzieć, że przy posiadaniu 28 zębów, mamy pełne uzębienie.

Czasami zdarza się, że dochodzi do utraty zęba. To sytuacje, kiedy te są przez nas zaniedbywane bądź też nie utrzymujemy odpowiedniej higieny jamy ustnej, jednak mogą być to też ogólne bądź miejscowe urazy. Funkcjonowanie natury kompletnie nie uznaje jakichkolwiek braków, dlatego funkcje zębów, które utraciliśmy muszę zostać przejęte przez te pozostałe. To niestety, może prowadzić do miejscowych przeciążeń. Co więcej, nie tylko przeciwstawne i sąsiadujące zęby, odczują dany ubytek.

Już w wypadku, kiedy utracimy jednego zęba, może dojść do problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz mianami w układzie nerwowo-mięśniowym karku i szyi. Zmianie ulega również układ ust, a także wygląd policzków. Dzieje się tak, gdyż organizm człowieka próbuje w jakiś sposób uzupełnić występujące braki, za pomocą wysuwania i przesuwania zębów. Dodatkowo kości, na które nie przenoszone są fizjologicznie żadne siły, będzie zanikać. Ta stanie się w tym momencie o wiele mniej wartościowa w swej budowie oraz kształcie. Może także dojść do tego, że niezwykle trudno będzie odtworzyć utracony ząb. Obecnie, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie implantologia, jako metoda najbardziej fizjologiczna ze wszystkich innych.

Czym są zębowe implanty?

Implant zębowy, to innymi słowy sztuczny zamiennik naszego naturalnego korzenia zębowego. Aktualnie, implanty produkuje się z czystego tytanu, a kształtem mogą przypominać nam walec o gwintowanej powierzchni. Zadaniem implantów jest to, aby połączyć się z kością, a odpowiada za to proces osteointegracji. Ma to wszystko na celu, aby siły żucia były przeniesione na odpowiednią kość.

Czy decydując się na implantacje, pacjent może czuć się bezpiecznie?

Znane są przypadki, kiedy to pacjenci rezygnują z leczenia za pomocą implantów zębowych, ponieważ obawiają się powikłań oraz bólu. To jednak mit, gdyż proces ten odbywa się przy znieczulaniu, a aż 98% zabiegów, kończy się powodzeniem. Bardzo sporadycznie zdarza się jednak, że nie dochodzi do zrostu kości z implantem, jednak w takim wypadku wystarczy tylko usunąć implant, a po wygojeniu się miejsca, wszczepić tam ponownie kolejny. Miejmy także świadomość, że nie jest to sytuacja, która powoduje większe komplikacje. Będzie jedynie skutkować tym, że nieco wydłuży się okres leczenia.