sms

Bramka smsowa pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych z poziomu komputera, wykorzystując do tego łącze internetowe. Jest bardzo przydatnym narzędziem, które można wykorzystać w swojej firmie do kontaktu z klientami. Jakie możliwości daje i czy warto się na nią zdecydować?

Bramka smsowa, czyli sposób na masową wysyłkę wiadomości tekstowych

W każdej firmie warto wprowadzić kilka form kontaktu z klientem, pozwala to bowiem na dotarcie do większej grupy osób oraz dostosowanie się do ich potrzeb i oczekiwań w różnych sytuacjach. Poza kontaktem telefonicznym i mailowym świetnie sprawdzają się powiadomienia SMS, które są krótką, niezobowiązującą formą, pozwalającą na szybkie przekazywanie swoim odbiorcom ważnych i przydatnych im informacji. Na zastosowanie krótkich wiadomości tekstowych przy obsłudze klienta pozwala bramka smsowa, czyli specjalne narzędzie, z pomocą którego można wysyłać SMS-y z poziomu komputera, korzystając z Internetu.

Bramka SMS umożliwia masową wysyłkę SMS-ów na dowolne numery telefonów, dlatego można dzięki niej przesyłać wiadomości do wszystkich swoich klientów równocześnie. Można uzyskać do niej dostęp, wybierając usługę SMS API dla firm – jest to bardzo korzystne rozwiązanie, zapewniające wiele przydatnych funkcji, związanych z kontaktem z klientem.

Całym systemem zarządza się z poziomu panelu klienta lub specjalnej aplikacji – jest on łatwy w obsłudze i nie wymaga kupowania specjalistycznego sprzętu czy długiego wdrażania w firmie. Dzięki niemu można znacznie przyspieszyć kontakt ze swoimi odbiorcami oraz ułatwić pracownikom obsługi klienta realizację wielu zadań, co przełoży się na ich większą wydajność.

Wykorzystanie bramki SMS w firmie

Bramka smsowa to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu można znacznie usprawnić kontakt z klientem w wielu ważnych kwestiach. Powiadomienia SMS to świetny sposób na przekazywanie informacji dotyczących promocji czy funkcjonowania firmy, a także danych mających spore znaczenie dla wygody i komfortu klienta lub umożliwiających im skorzystanie z usług firmy.

Przedsiębiorstwa wykorzystują obecnie bramki SMS do wielu różnych zadań. Najpopularniejsze z nich to:

– przekazywanie informacji o aktualnych promocjach, przekładające się na większe zainteresowanie klientów ofertą firmy,

– przekazywanie kodów rabatowych,

– potwierdzanie rezerwacji wizyty wraz ze szczegółami dotyczącymi czasu i miejsca spotkania,

– informowanie o statusie zamówienia lub przesyłki,

– informowanie o wystawieniu faktury,

– przypomnienie o zbliżającej się wizycie,

– przypomnienie o zbliżającym się terminie płatności,

– informowanie o zmianach dotyczących godzin otwarcia firmy czy adresu siedziby.

Rozwiązań jest wiele, dzięki czemu powiadomienia SMS można bardzo łatwo dopasować do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Sprawdzają się w firmach działających w dowolnych branżach, od małych biznesów po wielkie korporacje. Bardzo często korzystają z nich przedsiębiorstwa usługowe, sklepy internetowe i liczne instytucje, w tym urzędy, banki czy szpitale.

Jakie są zalety bramki smsowej?

Bramka smsowa to rozwiązanie, które wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki niej można bowiem zadbać o poziom obsługi klienta w firmie, budując dobre relacje z odbiorcami i pozytywny wizerunek marki. Dodatkowo znacznie usprawnia ona kontakt z klientem, co przekłada się na wydajniejsze działanie całej firmy.

Ponadto, powiadomienia SMS mają wiele zalet jako forma kontaktu z klientem. Ceni się je ich niezobowiązujący charakter – są krótkie i nie zajmują wiele czasu, można odtworzyć je w dowolnym momencie i nie wymagają najczęściej od odbiorcy podjęcia żadnej akcji. Na wielu polach są więc bardziej skuteczne i milej widziane przez klientów, niż np. rozmowy telefoniczne. W ich krótkiej formie można przy tym zawrzeć wiele przydatnych informacji.

Dzięki temu, że bramka smsowa działa przez Internet, jest to rozwiązanie o niewielkich ograniczeniach . Można łatwo wprowadzić je w każdej firmie, a obsługa masowej wysyłki SMS-ów jest możliwa z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem dostępu do Internetu. Dodatkowo usługa jest stosunkowo tania.