Rozpad małżeństwa jest jedną z najbardziej stresujących sytuacji w życiu każdego człowieka. To okres mniej lub bardziej oczekiwanych zmian, które wymagają przystosowania się do nowej rzeczywistości. Dlatego też w przypadku rozwodu, niezbędna okaże się pomoc wykwalifikowanego adwokata z Wrocławia. Postaw na takiego, który będzie godnie reprezentował Twoje interesy i pomoże Ci przetrwać cały proces jak najbardziej bezboleśnie. Jak pomoże Ci specjalista?

Adwokat z Wrocławia a rozwody

Każdy rozwój jest sprawą trudną, bolesną i wywołującą bardzo dużo stresu. Dlatego też tak istotne jest nawiązanie współpracy z kancelarią adwokacką, która zajmie się Twoją sprawą kompleksowo. Musisz bowiem pamiętać, że rozwój to nie tylko zakończenie małżeństwa, ale również inne kwestie o jakie trzeba zadbać, do których należą między innymi:

  • uregulowanie sytuacji małoletnich dzieci – np. to, który rodzic otrzyma nad nimi opiekę,
  • ustalenie tego, czy płacone będą alimenty i jaka będzie ich wysokość,
  • uregulowanie kwestii mieszkaniowych – zarówno byłych małżonków, jak również ich potomstwa,
  • sprawy związane z majątkiem wspólnym małżonków.

Niezbędne jest więc w pełni kompleksowe podejście, dzięki czemu adwokat rozwody Wrocław zapewni Ci pomoc w każdej sytuacji, dzięki czemu zyskasz możliwość pozytywnego zakończenia sprawy.

W jaki sposób pomoże adwokat z Wrocławia?

Adwokat, zajmujący się rozwodami, który posiada odpowiednie kwalifikacje oraz opinie, pomoże na wiele sposobów. Wybierając specjalistę możesz liczyć na to, że:

  • przeanalizuje on dokładnie Twoją sytuację, stworzy odpowiedni plan działania i poinformuje Cię o Twoim położeniu; zapewni przy tym kompleksowe doradztwo na każdym etapie współpracy,
  • pomoże Ci w uzyskaniu świadczeń alimentacyjnych – o odpowiedniej wysokości, co pozwoli zapewnić odpowiedni rozwój i godny byt Twoim dzieciom,
  • zapewni pomoc przy stworzeniu planu wychowawczego, w którym ujęte będą wszystkie niezbędne kwestie związane z dziećmi – mowa tu między innymi o miejscu ich zamieszkania oraz częstotliwości kontaktów z rodzicem,
  • pomoże Ci w sprawie o podział majątku, dzięki czemu będziesz w stanie osiągnąć swój cel z tym związany,
  • udzieli Ci wsparcia psychologicznego i zapewni atmosferę pełnego zaufania, co bardzo pomoże Ci w tych trudnych chwilach.

Oczywiście adwokat z Wrocławia specjalizujący się w rozwodach, musi być również specjalistą, który posiada odpowiednie cechy – powinien być osobą empatyczną, posiadającą odpowiednie podejście do klienta, która nie ocenia, a jedynie chce pomóc. Warto zweryfikować to dzięki opiniom wcześniejszych klientów danej kancelarii – dzięki temu dowiesz się, czy podejmiesz współpracę z osobą godną zaufania, która jednocześnie posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Sprawdź oferty wielu kancelarii, dzięki czemu będziesz w stanie wybrać najlepszych dla siebie specjalistów.

Co po rozwodzie?

Pamiętaj, że rozwód to nie koniec świata – musisz żyć dalej i ułożyć swoje życie na nowo tak, aby było jeszcze lepsze niż do tej pory. Jest to jak najbardziej możliwe, dlatego też spróbuj otworzyć nowy rozdział i iść przez życie z wysoko podniesioną głową!